| Numeaata a întrebat:

Salut,nu stiu daca exista asigurare pentru o masina electrica, spuneti-mi si mie daca exista si cam cat costa?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te referi la Tesla, asa-i?
Sigur ca exista asigurarea, fiind o masina foarte scumpa si bineinteles asigurarea este scumpa rau, ca doar vrei sa o asiguri pentru valoarea ei, ca in caz de accident sau avarie, sa primesti bani buni.
Din pacate nu-ti poate spune imeni cat ar putea costa o asigurarea pe o asemenea masina pentru ca nu se cunoaste suma exacta a valorii masinii, daca o asiguri la toate punctele de asiguraeinclusiv caz de furt, geam spart ul, daca ai sub 25 de ani si esti incepator, cine o sofeaza samd.
Sunt enorm de multe boxe de ticuit si aceelea decid pretul asigurarii.

| NunuNini a răspuns (pentru Violleta2022):

Tesla? De ce numai Tesla? Mai exista masini electrice.

| Violleta2022 a răspuns (pentru NunuNini):

Pentru ca este cea mai de top masina electrica.

| NunuNini a răspuns (pentru Violleta2022):

Si chiar crezi ca toti picam pe spate cand auzim de Tesla?!

| NunuNini a răspuns (pentru NunuNini):

Tesla are muuuulta reclama. Dar nu am vazut multe chestii pro. Am vazut insa multe accidente cu Tesla.

| johnnny123 a răspuns:

Evident ca exista, de ce nu ar exista?

Asigurarea nu are nimic de a face cu tehnologia pe care o foloseste masina, are de a face cu daunele pe care le poate produce si/sau suferi. Iar daunele sunt la fel de posibile si in cazul masinilor electrice.

Cat despre pret, asta depinde de asigurare (RCA / CASCO) si de pretul masinii. Una este sa faci Casco la un Renault Zoe de 18k euro, alta este sa faci Casco la un Porsche Taycan de 90k euro.

| NunuNini a răspuns:

Sigur ca exista. Mai ales pentru masina electrica ce se vrea a fi viitorul transportului.

| RalucaRalu2 a răspuns:

Bună! Sigur ca exista.
Atasez un link cu mai multe info:
https://www.1asig.ro/......-62013.htm