| anonim_4396 a întrebat:

O întrebare care nu-mi dă răspuns de ce și cum.
Am o bicicleta omega luată de pe eMag la 1100 lei, roti de 29 și cadrul este de 48cm.
Eu sunt inalt am 1.87 și 60 de kg.
Și urc cu ea greu pantele și am și un prieten care are full suspension un dhs de acum 5-6 ani cred.
Roti de 26 și are 20 de viteze iar eu am 21 de viteze și mă face și la viteza și la urcare, dar de ce?

2 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Poate da mai tare din pedale sau si bicicleta e mai usoara eu am vazut cu cursiere ca nu poti tine pas

| cfrtobias a răspuns:

Vad ca nu stie nimeni... ar fi bine sa faca TPU la intrebare recomandata ca si eu as fi curios