| Gurgiu a întrebat:

Salut, o părere vw golf 5 1.6 fsi 110hp sau 115hp nu stiu sigur? Vreau sa știu consum și etc cum e ca și motor, dau funda

Răspuns Câştigător
| 0VolkSWaGeN1 a răspuns:

Ziua bună! Eu consider că este o mașină destul de fiabilă, într-adevăr cutia cu 6 rapoarte, e foarte utilă când mergi la drum lung, optimizând consumul. Mașina are rezerve de putere și într-a șasea, astfel că nu trebuie să-ți faci probleme. Consumul mediu, mai mult plimbată prin oraș nu sare de 7%. Se simte o oarecare putere mai mare la carburantul superior, dar nu cred că e bai dacă pui de câteva ori pe lună benzină de 95. În rest este destul de spațioasă și,, echilibrată".

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intreaba pe un grup de posesori VW/Golf 5.
Eu stiu de la pasionatii VW ca nu sunt prea iubite motoarele FSI. Dar nici nu am avut contact cu ele.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Motorul respectiv e cel 1.6 MPI doar ca are injectie directa, distributie pe lant si niste cai in plus. Consuma cam ca 6 afara, 10 in oras. Fiabil e. Daca il alegi bine si e o masina obosita de fostul proprietar atunci nu o sa ai probleme grave cu el. Am o cunostinta ce are golf 5 1.6 FSi de 4 ani si 40. 000km si nu o bagat bani cu exceptia la consumabile. Bafta!