| alaex a întrebat:

Salut oameni buni.am si eu o intrebare? eu locuisc la tara si vreau sa cunpar o masina.bun eu vreau o masina mai eftina nu vreau masina de fite sau sa ma uit la ia. vreau o masina cu care pot face treaba.adica sa pot sa car sa pot sa fac ceva cu ia nu vreau masina sa ma plinb.as vrea o dubita ceva. ceva mic sa consume putin.nu vreau o dupá mare. vreau o dubitá micutá sa o pot folosi si pentru oras si pentru carat.la noi la tara sa ocupa lumea mult cu agricultura.si cara lumea la piatá pruduse.si eu vreau ceva sa pot sa car cu ia.si sa pot face si orasu.adica o masina medeie.si nu prea ma pricep la masini cum si ce fel cat consuma.la taxe. vreau ceva care sa ami pot face treaba cu ia.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renault Kangoo, Citroen Berlingo, Peugeot Partner, Dacia Dokker, Ford Transit Connect, Opel Zafira, VW Caddy, s-a.m.d

| alaex explică (pentru anonim_4396):

Mersi de ras care crezi tu ca ar fi mai eftina

| anonim_4396 a răspuns (pentru alaex):

Poti gasi oricare dintre cele enumerate sau din aceeasi categorie, de la 1200 euro in sus. Daca ieftin e criteriul, cauta o multifunctionala in talon, cele cu 5 locuri. Daca e trecuta utilitara, rovigneta si asigurarea sunt mai scumpe.

| alaex explică (pentru anonim_4396):

Salut spunem o marca mai eftina si fara sa platesc taxe mari spune-mi eczact marca si eu o caut pa internet. deci cele cu 5 locucuri sunt mai bune ca taxe. spune-mi cum sa caut pa internet si ce marca mar avantaja

| anonim_4396 a răspuns (pentru alaex):

As sugera ceva gen: https://www.olx.ro/......7LMxi.html
https://www.olx.ro/......8vDaJ.html
https://www.olx.ro/......8rLCH.html
Cu Renault ieși mai bine un pic având în vedere ca multe piese se pupa cu Dacia.

11 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Eu am vandut in Ianuarie un Fiat Doblo cu 2350 EUR cu tot cu TVA. Poti cauta ceva in genul asta.

| Superior a răspuns:

Lol

| Ionutszu a răspuns:

Vito, sau opel Zafira ( este mai aratoasa ).

| Patrick2017 a răspuns:

Probabil vrei sa faci comert. Ti.as recomanda sa cauti pe olx sau autovit masina pe care ti.o doresti. Acolo gasesti multe tipuri la tot felul de preturi. Sper ca te.am ajutat. Funda?

| Patrick2017 a răspuns:

Probabil vrei sa faci comert. Ti.as recomanda sa cauti pe olx sau autovit masina pe care ti.o doresti. Acolo gasesti multe tipuri la tot felul de preturi. Sper ca te.am ajutat. Funda?
P.s:cauta un mercedes vito are 6 locuri... spatiu de depozitare si e aprox. 3000 de euro.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Patrick2017):

Mercedes la 3000 Eur? Omu tocmai ce a mentionat ca nu vrea sa se uite la ea...

| Phoenixhot a răspuns:

Dacia papuc