| anonim_4396 a întrebat:

Pareri golf 5 1.6 benzina? intretinere si pareri motor.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Suna tentanta oferta. Numa sa nu fie masina veche

| baru a răspuns:

Usor de intretinut, costuri mici, piese ieftine, motor de turatie rezistent. Merita.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu-s cele mai reusite motoare, ca doar e VW, dar spre deosebire de generatia 4, macar 'mai merg'. Probabil vorbim de FSI. E un motor suportabil.
Probleme mari la calitatea tablei, ruginesc toate pe aripi, deasupra rotilor.
Interior inghesuit, ca doar e Volkswagen.
Mi-as cumpara, daca ar fi cu mult sub pretul pietii. La preturile de pe Autovit, cu siguranta nu l-as lua. Prefer un Renault Megane, sau Ford Focus.

| Alexandru250201 a răspuns:

Masina buna, consum mic