| SoXDYT a întrebat:

Salut, pe un renault symbol 2005 1.5 tdi cd playerul stock se aprindea fara contact si dupa ce am luat acest cd player : JVC KD-X141 se aprinde doar cu contact si nici nu se stinge abia cand iau contactul, ce as putea face sa il aprind cand vreau?

Răspuns Câştigător
| nelyjoly a răspuns:

Galben este plus permanent. Rosu ai plus cand ai contactul pus.

2 răspunsuri:
| nelyjoly a răspuns:

Salut. Scoate cd player-ul, verifica daca pe firul galben ai plus permanent si pe firul rosu plus cu contact. Vezi schita de pe cd player.

| SoXDYT explică (pentru nelyjoly):

La firul galben zice "baterie" si la cel rosu "Aprindere"

| nelyjoly a răspuns (pentru SoXDYT):

Galben este plus permanent. Rosu ai plus cand ai contactul pus.