| AlexShaw a întrebat:

Salut! Pentru eliberarea certificatului TVA necesar inmatricularii unui autovehicul adus din strainatate, este necesar sa merg la ANAF in judetul de resedinta? Eu sunt student in Brasov, cu domiciliul in Bacau. Pot merge la ANAF si aici, in Brasov pentru acel certificat?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca ai adresa de flotant pe buletin nu e problema, se rezolva. Daca nu ai suna inainte sa mergi daca nu bagi liber si fugi in Bacau 1 zi.

| AlexShaw explică (pentru mgtow):

Pff. nu am viza. e cam complicat cu fuga la bacau ca sunt si cu munca. si daca as merge la bacau tot nu imi emite atunci certificatul, dureaza cateva zile, nu? Mersi de raspuns

| mgtow a răspuns (pentru AlexShaw):

Suna si vezi ce iese prima oara