| DenissNicuu a întrebat:

Salut..pentru motocicliști am o întrebare. AJUTAȚI UN MOTOCICLIST
Turez motorul stând pe loc iar la 10 mii de ture aproximativ îmi taie accelerația, și pornește iar după, când mi se întâmplă îmi apărea martorul eroare motor în bord (check engine-ul).dar pot să accelerez până în 10 mii fără probleme, doar când trec de 10 mii îmi taie accelerația și mi se aprinde eroarea aia. în mers nu..doar când o accelerez pe loc.mi sa întâmplat după un drum de 100 de km, posibil să se fi încălzit prea tare și de asta nu mă mai lasă să accelerez? o să mai testez la rece să văd dacă îmi mai face..auzeam că și de la tensiunea de la curent.DAU FUNDĂ..ASFALT USCAT

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Răspunsul l-ai dat singur! Acea avertizare care apare. Ia un tester, conectează la computerul de bord, vezi ce senzor, siguranță nu funcționează corect!