| ViviC a întrebat:

Pentru o Skoda Fabia 1.2 benzina nu mai intra in nicio viteza cand este pornita. La rece nu am nicio problema cu ea. Care ar putea fi cauza?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-a dus kitul de ambreiaj.
De obicei, placa de presiune face "figura" asta.

| ViviC explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc!

| mihaicelsfant a răspuns (pentru ViviC):

Daca ti se rupea ambreajul puteai sa bagi in viteza dar nu pleca de pe loc.

| Panamax a răspuns:

Ambreiajul a ramas cuplat, practic nu mai debraiaza.Asa cum a zis un coleg cel mai probabil placa de ambreiaj.
Sfantul mihai bate campii.

| mihaicelsfant a răspuns:

Dar pleaca de pe loc?

| ViviC explică (pentru mihaicelsfant):

Nu intra in nicio viteza la cald!

| mihaicelsfant a răspuns (pentru ViviC):

Stiu dar poti sa bagi in viteza 1 si sa pornesti motorul. cred ca ti rupt cutia de viteze. adica ti s-a ruptlaughing