| viorelalyn a întrebat:

Salut, poate sa imi spuna si mie cineva unde se pot verifica, curata si regla INJECTOARE POMPA DIUZA SIEMENS de pe motor 2.0. Si cam cat ar costa pentru un injector.Multumesc!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e nevoie sa o duci la mecanic, exista o solutie care intra in rezervor si se amesteca cu combustibilul apoi le curata cand trece prin motor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine repara injectoare dupa tine?
Unde vezi scris:
a. tinichigerie
b.inlocuim ulei gratis
c.reparatii injectoare
d.inlocuim parbrize in 30 de minute.
Pentru unul care vrea sa lucreze la RAR ar trebui sa nimeresti raspunsul corect din trei incercari.

| viorelalyn explică:

Sofer, mi s-a recomandat sa nu folosesc solutie de curatare pentru ca aceste injectoare au diuzele dintre cele mai fine si se infunda toate, la mine doar un injector e problema si nu vreau sa la infund pe celelalte
Folosirea solutiei sea face regulat sa n afecteze injectoarele ( la care se foloseste) dar eu daca nu am bagat niciodata solutie s-ar putea ca toata mizeria acumulata sa se duca in injector si se infunda...
Cunosc cazuri de acest gen, a infundat toate injectoarele de la aceasta solutie si s-a rezolvat prin inlocuirea diuzelor,!