| Denila123 a întrebat:

Salut.
Poate ziceti ca sunt nebun da asa e cand nu cunosti.
Am pus antigel in instalatia de climatizare cu freon, am zis ca raceste interiorul masini da nu a fost asa, acum am bagat freon si la fel face, conducta e calda.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Aerul conditionat nu se repara in fata blocului. Daca ai bagat lichid intr-o instalatie conceputa sa faca presiune de gaz, atunci ia-ti adio de la toata instalatia.
Lichidul nu se comprima, si sparge toata instalatia, incepand cu compresor, pana la vaporizator.

| Digikey a răspuns:

Nu ai cum sa bagi antigel in instalatia de climatizare nici daca vrei.Deci poti sa canti la alta masa.

| Denila123 explică (pentru Digikey):

Am bagat serios am scos stutu acela de incarcare si cu siringa am bagat vreo 500grame

| oz_1736 a răspuns:

Cine te-a invatat sa faci asta e cel mai bun prieten al tau

| Denila123 explică:

Am zis ca cum raceste radiatoru elicea raceste si antigelu