| MirelGabriel a întrebat:

Salut, pot face un bmw e46 euro 3 undeva la un euro 5 daca ii schimb filtrele? In mod legal si sa nu mai platesc atat de mult la taxe, multumesc.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce filtre sa-i schimbi? norma euro nu se rezolva din filtre, poate inlocuind toate tevile de la serpisori (zis si saxofon-motor) pana la toba finala, inclusiv catalizator, intermediare etc dar nici asa nu vei obtine alta norma euro, tu ai alt motor iar cele euro 5 alt motor cele euro 6 alt motor etc
Dar ce taxe platesti asa de mult la euro 3? ai de platit RCA si impozitul anual...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce taxe plătești tu ca e euro 3? Ca din păcate nu e nicio taxa pe poluare

Răspuns utilizator avertizat
| NeaNicu78 a răspuns:

Nu poți să faci absolut nimic fara costuri imense, care vor ajunge mult peste cât ar costa mașina, deci cel mai simplu o mașină de generație mai nouă.

| Passatb6 a răspuns:

De cand e46 este euro3?

| suntserios a răspuns (pentru Passatb6):

De ce nu ar fi?
Standardul Euro 4 a aparut prin 2005/2006.
e46 se fabrica de prin 2001

| Soso_Celalalt_1990 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic in acest caz. Doar daca ii schimbi motorul si atunci trebuie sa mergi la RAR din nou sa iti omologheze noul motor