| Picipuu a întrebat:

Pot sa opresc alarma unei mașini care nu îmi aparține, dar mă ține trează la ore infernale? Dacă da, cum. Am ajuns la limită happy

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suna la Politie in miez de noapte si raporteaza alarma si numarul masinii, locatia tot. Vin ei si investigheaza si-i dau amenda propietarului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă nu ajungi la baterie sau nu ai telecomanda nu poți opri

| Teo29 a răspuns:

Suni la politia locala, vine si cauta proprietarul si ii va zice sa rezolve problema. Cauti nr. pe net, faci si un video cu alarma cum suna si de ceva cobori si le arati sa vada ca nu ai sunat de pomana.

Cand suni, zici ca : ``ne deranjeaza pe multa lume``, nu zici ca doar pe tine ca sa te ia si ei in serios.

Alta solutie este sa afli a cui e masina, discuti direct cu omul si ii zici sa rezolve problema cat de repede.

Una din 2 variante ca sa te poti odihni

( Mai gasesti la farmacie dopuri pentru sforait care te vor ajuta sa nu mai auzi nimic in cazul in care vei mai avea si alte probleme cu galagia happy

| CarcotasulVesel a răspuns:

Suni la politie, e clar ca JIGODIA care are masina nu sta in imediata apropiere, si CA FACE ASTA SPECIAL, ca sa se simta el destept

politia TREBUIE sa faca ceva, se numeste tulburarea linistii publice, dupa ora 10 trebuie sa ai un eveniment foarte rar (cum ar fi o nunta) si care ar fi bine sa fie anuntat dinainte, ca altfel si atunci poti sa suni la politie

sau sa fii salvare/politie/pompieri ca sa poti sa pui o sirena pe strada (si aia sunt jigodii cand pun sirena cu toate ca nu e nimeni pe strada la ora aia, si am stat aproape de o strada pe care treceau salvari in mod curent pentru ca era un spital de urgenta aproape, insa la aia chiar nu ai ce sa le faci)

in plus, daca politia vine si nu face nimic, suni din nou si de data asta in asa fel incat sa se auda alarama... BINE! eventual chiar iesi afara si te duci aproape de masina

PS daca, cumva te temi sa dai telefon la politie, ca apoi vine ala sa iti faca mizerie, poti sa mentionezi asta la politie, iar ei au obligatia sa iti respecte anonimitatea, tocmai de aia!

| REMiXDJ a răspuns:

Nu o poti opri iar daca propietarul e un idiot si cred ca i s-a spus ca alarma lui se declanseaza automat atunci nu ai nici o solutie decat in sistem sa zicem mafiot.Cumpara un spray cu vopsea(intrebi la magazin daca au vopsea spray permanenta) din acelea ce se folosec la graffiti pe ziduri (sa fie rosie vopseaua) si cand este intuneric afara bine, dupa ora 23 duci gunoiul la tomberon si cand treci pe langa masina aceea da cu spay-ul vopsea pe parbriz si pe la manerele de la usi.Sa agiti din casa spary-ul ca sa pulverizeze bine.Dobitocul o sa mute sigur masina de acolo.Un prieten de al meu deranjat tot asa de masina unui tzigan care ai suna masina in noapte si al trezea din somn, a cumparat terpinol de la magazin, a pus intr-o sticla de plastic de 2, 5 litri, a facut o gaura de 4 - 4 milimetri la dop, si tot asa noaptea s-a facut ca duce gunoiul la tomberon, a trecut pe langa masina, i-a stropit cateva roti si capota din fata cu terpinol si s-a aplecat usor si cu o bricheta la una din roti a dat foc.Pana incepa sa se vada focul esti deja in casa.A ars masina pe bune, s-a mirat si el cum de nu a explodat si rezervorul.Nu a mai avut ce face jegosul ala cu masina. Daca era asigurat era o treaba buna pentru el, daca nu = bafta.Adoua zi prietenul meu sticla goala din plastic a pus-o intr-o sacosa si pe la alte blocuri a aurancat-o la tomberon. Pompierii cica au venit anuntati de cineva cam in 30 de minute, insa nu mai aveau ce face la masina.

Răspuns utilizator avertizat