| SkenWell a întrebat:

Salut,pot sa pun faruri cu LED pe Renault Clio 3 Non-Facelift [2005-2009]?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Numa' sa gasesti

| sierra1 a răspuns:

Dacă schimbi (de ex.) modelul h7, iei led tot h7, nu omologhezi tu nimic, doar le montezi. Drum bun și vizibilitate maximă

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă găsești faruri led omologate, faci montajul într-un service autorizat, apoi mergi la RAR pentru menționarea modificării, se poate.
Dacă montezi becuri cu LED în farurile actuale, trebuie să fie leduri omologate (și nu prea se găsesc).
Vezi pe site-uri precum www.wkt-parts.ro dacă sunt faruri aftermarket cu lupe, pentru modelul tău. Le omologhezi pe alea cu becuri led, și circuli liniștit.
Becuri LED fără lupe să nu pui, pentru că bat împrăștiat.

| danbnz a răspuns:

Cine te opreste?

| suntserios a răspuns (pentru danbnz):

In principiu RAR ul

| danbnz a răspuns (pentru suntserios):

Si nu e cumva la mintea cocosului sa-si ia omologate ca sa nu aiba probleme la RAR?

| Adrian5575 a răspuns:

Daca gasesti sa cumperi si le omologhezi, sigur ca da.