| Mădă_Mădălin_1998_LIyu a întrebat:

Pot trece vama daca am permis sub un an vechime? Vreau sa plec cu masina personala pana in Austria si vreau sa stiu daca se poate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, legislatia rutiera nu prevede nici o interdictie in acest sens.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti trece linistit, dar daca masina nu este pe numele tau, trebuie sa fii insotit de proprietar, ori sa ai o procura pentru acest lucru.

| goguPatent a răspuns:

Poti, nu te opreste nimeni

| ReZiSTorr a răspuns:

Nu poti conduce intr-o tara straina daca nu ai minim 1 an experienta