| AndreiMircea22 a întrebat:

Salut!
Poti instala tester auto fara cd?
Daca exista vreo sursa sigura lasati aici

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare model de masina are program diferit de testare.
Nu exista un tester auto universal.

| relian a răspuns:

Sa instalezi unde? Testerul sau scanerul auto nu ai ce sd sa instalezi,pur si simplu conectezi la masina si ala citeste computerul masinii,iti arata posibile probleme.
Dar depinde si ce tester este, unele iti da doara codurile, altele iti da mura in gura totul, dar alea costa mii de dolari.

Deci tu despre ce tester vorbesti, la ce anume te referi?

| Digikey a răspuns:

Te duci la cineva care are un computer cu cd si copiezi programul pe un stick usb.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Bula):

Ba exista universale, de la Bosch, Delphi, Autel, Launch, etc.
Sunt chiar mai bune decat cablurile dedicate unei singure marci.