| Alin2017 a întrebat:

Salut prieteni, va rog sa ma ajutați cu o nelămurire, am un vw touran.0 bkd, 140 Cp, an 2007 și am cumpărat o baterie nouă Caranda de 12v 80Ah 800A, să afecteze cu ceva amperajul mai mare? Asa mi-au recomandat de la magazinul de piese auto

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu face niciun rau. Demarorul absoarbe cat curent are nevoie ca sa porneasca, iar daca este destul disponibil atunci il ajuta sa porneasca mai usor.

| Nico272008 a răspuns:

Nu, fiindcă mașina iși ia amperajul care ii trebuie. Normal de bani este problema, in rest nici una!