| rockvandam a întrebat:

Prin ce modalitati legale as putea sa circul cu masina fara placutele de inmatriculare pe fata? Vreau sa le am doar pe spate.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate in mod legal, vei fi amendat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te muti intr-un stat din America unde e legal

| OldSoul a răspuns:

Simplu, te muti in america.
In unele state, nu sunt necesare placutele pe fata.

| TheUnluckyClaudiu a răspuns (pentru OldSoul):

Corect, varul meu sta in Georgia si are la masina pe fata numarul de inmatriculare de la Dacia noastra veche si pe spate pe cele de USA.

| relian a răspuns (pentru TheUnluckyClaudiu):

Total gresit laughing daca varul tau are ce spui, asta nu inseamna ca asa zice legea laughing
In america ca si in RO numerele is obligatorii si in fata si in spate.
Acum ca in Ameerica ploutia nu spune nimic, aia e alta poveste, dar legea asa prevede.
Nu stiu sigur in Georgia, dar in Texas la fel majoritatea nu isi pun numere in fata, politia nu spune nimic.
Dar cand mergi sa iei numere ti se dau 2 numere pentru fata si pentru spate,asa spune legea.
Daca un politist vrea sa il faca pe varatu il face rau de tot laughing dar politia aici nu se leaga de toate rahaturile asa cum fac politisti in alte tari.
Tu auzi ce spui? Ca varutau are nr din RO pe fata si pe spate din georigia,pai daca vrea un politist,pfff il poate baga la circulat cu nr false laughing
Deci GRESIT TOTAL nu corct ce spi tu si alantu campionul zile laughing
Eu locuiesc in state si stiu f bine ce vorbesc.
Niciodata nu am pus nr la masina in fata,dar o singura data o politista asa din mersul masinii,mi-a spus sa-mi pun numere laughing bineinteles ca nu am pus, dar nu ca nas vrea, ci pentru ca nu am avut timp, plus de asta am schimbat bumperu si nu am mai pus si braket.
Deci varu tau bate campii, asta daca cumva ti-a zis ca legea nu te obliga.
Deci nu mai bagati povesti, ca dupa asa lumea retine gresit laughing

| goguPatent a răspuns (pentru relian):

Https://www.legalmatch.com/law-library/article/license-plate-laws.html

Uite ca doar 31 state cer ambele placute.

| relian a răspuns (pentru goguPatent):

Corect,dar daca in acele state te obliga sa ai doara numere pe spate,nu cred ca in fata pui tu numere false laughing
Apoi cand spui America deja ai generalizat,deci daca spunea in anumite state din america aia era alta poveste.
Nu am verificat ce spune legea,dar sin restul de state oamenii pun,nu toti dar multi nu mai pun nr si in fata.
Eu locuiesc in texas si niciodata nu am avut nr pe fata si is balamuc asa masini.
Politia nu zice nimic,chestia este ceva minor, ca urmare nu se leaga de chestia aia nici un politist, chiar daca legea zice ca ar trebuie sa ai si pe fata.
Aici cine te urmareste o face din spate, si camerele video si politia, niciodata nu te opreste politia si vine in fata ta, sta in spate.

Ok deci ati avut dreptate ca in unele state nu cere asta.

| Bizon95 a răspuns:

Destul de simplu, devii noul Dragnea si schimbi legea big grin

| aimullah123 a răspuns:

Vinzi Alfa Romeo ala pe care il ai, ca banuiesc ca asta e motivul big grin si iti iei alta masina mai normala big grin