| RazvanC28 a întrebat:

Salut! Programarea la examenul auto(proba teoretica), mi-o programeaza scoala de soferi la care am fost? Si la traseu stiu ca eu mi-o fac si voiam sa va intreb in legatura cu asta, cum ar fi mai bine sa o fac? Pe calculator sau la ghiseu? Funda pentru cel mai concret si mai usor explicat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alege cum iti este tie mai confortabil!
Ambele variante sunt bune si corecte.
Dar nu uita sa-ti notezi data si ora cand trebuie sa mergi la traseu, ca-s multi pe aici care au uitat, mai ales cand programarile se fac la 2-3 luni.

| RazvanC28 explică (pentru Violleta2022):

Si pentru cea teoretica? tot eu mi-o fac? sau instructorul...

| Violleta2022 a răspuns (pentru RazvanC28):

Cea teoretica ti-o face instructorul, cand preda atat dosarul tau, cat si al celorlati cursanti, dupa ce a-ti terminat orele cu el. Tot el te anunta si cand esti programat la sala.
Sunt si cazuri mai putin intalnite, cand instructorul iti pune dosarul in brate dupa terminarea cursurilor cu el si te trimite sa te programezi singur.
Totusi, poti sa intrebi instructorul care este procedura scolii si cine depune dosarul si-ti face programarea.

| Anuket a răspuns:

La calculator mai bine. De ce nu-ți întrebi instructorul? Ar trebui să cunoască aceste detalii.