| celmaitarenume a întrebat:

Recent am facut stage 1 si i-am scos catalizatorul pentru ca era spart si de atunci la viteza mica, cand sunt in a intâia se aude un fluierat, nu foarte puternic. E din cauza ca am scos catalizatorul? Sau e problema si la turbina? Am inteles ca atunci cand incepe sa se ducă turbina incepe sa fluiere. Ce parere aveti? Ideea e ca inainte sa scot catalizatorul nu fluiera deloc

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

In primul rand pune un catalizator fie el aftermarket sau unul sport dar cu mai multe celule de acelea adica nu unul foarte foarte permisiv.Eu v-as condamna cu puscarie pe cei care poluati in halul acesta.
Nu am ideepres daca poate avea o legatura directa scoaterea catalizatorului cu suieratul, desi este stiut ca in cazul multor modele mai ales benzina unul dintre catalizatori ori vreo toba intermediara are nu stiu ce rol de contra-presiune, contra vacum mortii ei numai stiu.
Da suieratul este de la turbina dar nu inseamna totodeauna ca ea este praf.