| Jejjsg a întrebat:

Salut, recent mi-a cumparat o masina bm320d e90 an2007.
Atunci cand pornesc masina peste ceva timp temperatura motorului urca peste 90 de grade dar imediat dupa ce pornesc clima scade (doar la aer rece..la aer cald nu scade) care credeti ca ar fi problema?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du masina inapoi, ca ar trebui sa fie in garantie, daca ai luat-o recent.

| Începătorul988 a răspuns:

Ai vrut BMW.
Na BMW. Du-te si da-te tare acu'.

| Alfred0703 a răspuns:

Ii bmw. Se strica inainte sa iasa din fabrica.

| NightCrawler919 a răspuns:

Omul a intrebat care ar fi problema urcării apei peste 90 de grade nu părerea voastră despre mașina.
Verifica termostatul, poate sa rămâne pe închis si circuitul apei nu se face in totalitate, iar atunci când dai drumul la clima pe rece iti răcorește foarte puțin motorul
Un termostat nu-i scump, pana in 60 lei