| Veninul a întrebat:

Salut, revin cu o intrebare, am un golf 4 1. 9tdi Alh 90cp si am o problema la el, i-am facut cam tot ce era posibil, i-am schimbat turbo, filtru motorina, injectoare, pe tester nu da nici o eroare, dar futul in piston de alh merge intrerupt cand ii dau tare si reduc calc abreiajul si las pe liber merge in hopuri si dupa 2 secunde is revine, mentionez ca incepand de la injectoare, turbo galerii, intercooler totul a fost curatat si reconditionat dar totusi merge in suturi cand ii dau tare si o scot pe liber merge tropait.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Din ce spui tu, ar parea sa agate geometria variabila de la turbina.
Se aude si un zgomot de "agatat" in timpul ala?

| Veninul explică (pentru OldSoul):

Turbina e reconditionata ca noua trage de rupe. Si a fost echilibrata la Bucuresti pe banc.