| killer3023 a întrebat:

Salut, revin cu o întrebare. Părinții mei au un Nissan Qashqai 1.6 dci 130 cp 2015. Mașina este noua de la reprezentanță din Germania. Este încă în garanție. Tata vrea să îi mărească puterea. Un stage 1 la cât ar ridica o si la ce turatie se simte acel stage 1? Motorul este sănătos, absolut totul. Ce riscă să pățească, si daca merită? Trebuie alt ulei decat cel din cartea lui? Nu are convertizor 4x4. Mașina este doar cu tractiune față. Astept raspuns de la cei care se pricep. Se va simți puterea in plus? Si mașina este cu cutie cvt in 6 rapoarte, o cutie foarte bună.

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Castiga 25 cp la tcm turbo.
Nu pierde nicio garantie deoarece modificarea nu se observa decat de experti in domeniu.
La noi in reprezentante nu gasesti asa ceva, si este oricum reversibila.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Orice modificare duce la pierderea garantiei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E un motor mic, nu se va simti notabil diferenta.

| Al3x998 a răspuns:

O sa pierzi garantia. Un stage 1 ti-ar oferi 30cp in plus.

| yonutu555 a răspuns:

Eu as recomanda sa te uiti aici sa intelegi mai bine ce inseamna stage-urile de la un om care se ocupa cu asa ceva https://www.youtube.com/watch?v=_PQgDQrjDKk

| killer3023 explică:

În reprezentanța renault românia nu se poate? Sau legal și cu garanție cum mărăști puterea?