| Levente99 a întrebat:

Revin la voi cu o intrebare inainte sa ajung la service. De câteva zile bune, poate săptămâni, se aude un sunet ciudat cand dau în marsarier si merg extrem de încet, viteza de parcare. Sunetul nu l-am mai auzit până acum, a început să se audă parcă de cand am schimbat franele. E un sunet gros si adânc, asemănător cu ce scot vapoarele. De parcă ar fi o fiecare usoara între ceva dar nu știu ce si foarte putin se simte în pedala de ambreiaj. Se aude din față, mai mult pe stânga. M-am gândit că poate nu au reglat bine franele si ating cand merg, dar se aude doar în marsarier si doar dacă merg încet. Dacă iau viteza nu se mai aude. Ca o frecare foarte mică undeva dar scoate un zgomot urât.
Aveti cumva vreo idee?
Masina în cauză este un Ford Focus din 2006, 2.0 TDCI.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce groasă o are popa, Ce fă? Vocea Florico vocea, nu ai auzit cum vorbealaughing, cred ca vă mai amintiti serialul de la Pro tv tantii Florica rol jucat de Florin Călinescu.