| M1989 a întrebat:

sambata am condus pentru prima data o masina cu cutie automata. Sincer se conduce usor fata de manuala,problema este la frana,am calcat frana de am zis ca-mi raman dintii pe volan, calcand frana asa mai tare fara sa fiu obisnuit cu automata a murit motorul, voi cu franati pentru evitare unui pericol fara sa va moara motorul, ma refer la un pericol in 2-3 metri?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti a murit motorul la automata? Cum?

| Sofer a răspuns:

Asta nu am mai auzit sa îți moara motorul la automata. Ai frânat cu stângul? laughing cam aia se întâmplă de zici ca erai sa dai cu dinți de volan.

| Digikey a răspuns:

Nu moare niciodata motorul la automata.