| AdiMihai25 a întrebat:

Salut.
Se poate schimba instalația la masina Chevrolet Captiva 2008?
As vrea sa pun instalație xenon.
Merge? Trebuie omologat?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orice se poate schimba http://www.onoserv-tuning.ro/ astia se pricep la treaba.

| baru a răspuns:

Se poate monta. Este foarte simplu. Legat de omologare, nu trebuie.

| goguPatent a răspuns (pentru baru):

Bai nene ce sfaturi dati unii. Cum sa nu trebuiasca omologare cand pui xenoane pe masina neechipata cu asa ceva?
Daca nu ai minime cunostinte de legislatie rutiera nu da sfaturi pentru ca 1 ramane omul fara talon si 2 o sa ne chiorasca pe urma pe toti in trafic cu xenoanele lui luate din targ

| AdiMihai25 explică (pentru goguPatent):

Asta ziceam si eulaughing)
?

| baru a răspuns (pentru goguPatent):

Asa este. Ai dreptate!

| SoulReaver a răspuns:

1 de putut poti, nu e mare lucru.
2 nu e legal, orice modificare la sistemul iluminat necesita omologare.
3 daca pe captiva au fost montate faruri cu xenon incearca sa iei instalatia din dezmembrari dar vezi ca e mai scumpa decat xenoanele din piata.