| George12356456 a întrebat:

Senzorul MAP de la gpl trebuie pus pe tester la schimbare?

2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Daca n-ai umblat la reglaje nu este nevoie de nimic.
Daca nu ai tester pentru instalatia de gpl este suficient un manometru de 2, 5 bar sa vezi presiunea la iesire din vaporizator.La unele modele trebuie reglata la 1 bar la altele la 1, 2.

| George12356456 explică (pentru Panamax):

Bun, mersi! Am fost pana la urma la tester, crezand ca nu mai trece pe gaz de la acel senzor. Am fost uimit sa vad ca filtrul acela mic de la gaz era plin de pilitura ( sau ce e chestia aia cenusie ). Din acea cauza nu se mai alimenta si trecea pe benzina. Decat sa mai bag gaz de la lukoil mai bine ma duc la antares laughing.