| yoda1verde a întrebat:

Salut si sarbatori fericite! Daca cumpar o masina deja inmatriculata (numere negre) pe Romania din alt oras decat cel in care locuiesc,trebuie sa ii schimb numerele? Adica eu daca stau in Cluj si cumpar masina inmatriculata in Constanta, dupa ce devine masina mea sunt nevoit sa ma duc la inmatriculari? Nu de alta dar se sta foarte mult acum ca s-a scos taxa de mediu.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, esti obligat in 30 zile sa o inscrii pe numele tau indiferent de unde o cumperi si ce numere are

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu s-o inmatriculezi pe tine si in judetul tau, in maximum 30 de zile de la cumparare.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, in maxim 30 de zile de la data achizitionarii.