| HelloWirus a întrebat:

Spuneti-mi si mie daca vreau sa imi pun niste actibilduri pe masina trebuie sa schimb actele la masina? Sau ce trebuie sa fac si cam cat costa actele? Multumesc Anticipat si fundita.

Răspuns Câştigător
| Costică_6760 a răspuns:

Din ce știu, dacă autocolantul acoperă peste 30% din suprafața vopsită a mașinii, trebuie trecut în carte, la RAR. O să fie menționat acolo - culoarea originală + multicolor. Cel mai ușor e să întrebi un taximetrist, mulți au mașina colantată.

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde de dimensiune! Daca acopera peste 30% din partea carosata a masinii (Adica fara spoilere, eleron, geamuri, parbriz, luneta etc) trebuie schimbata culoarea in carte. Daca nu este ok!