| ViviC a întrebat:

Stie cineva cat costa manopera inlocuire kit distributie golf 4 1.4 16v?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

In jur de 300-400 de lei, daca te gandesti ca este scump sa stii ca e o lucrare pe care o faci o data la +70.000 de km asa ca merita.
Mare atentie la ce service o faci, nu de alta dar mie au reusit la o masina sa-mi faca un mic decalaj acolo de ordinul milimetrilor la un dinte de acela si masina aceea nu a mai mers niciodata corect. Ma incantase atunci ca este mai ieftin decat la altii, ei bine de asta a fost mai ieftin happy
Deci unde pare prea ieftin nu este ok.

ps: nu uita sa schimbi si pompa de apa in cazul in care pompa de apa este angrenata de distributie!

| ViviC explică (pentru Simpatic):

Multumesc frumos!

| Simpatic a răspuns (pentru ViviC):

Cu placere.