| Sandu3 a întrebat:

Salut.Stie cineva cu ce as putea sa redau stralucirea jantelor de la bicicleta? O am de trei ani si nu mai stralucesc ca si cum ar fi noua.Vazusem la un moment dat o solutie pentru sters chiuvetele din aluminiu.Nu stiu, ar fi buna? Ma gandesc ca daca jantele sunt din aluminiu poate ar merge.Nu-mi trece nimic prin minte ce as putea sa utilizez.Voi ati incercat cu ceva in afara de spalatul clasic cu apa?

6 răspunsuri:
| CristianaCrissPinka2002 a răspuns:

Le freci bine cu perie cu pasta de dinți sau bicarbonat

| danbnz a răspuns:

Folie de aluminiu... cea care se foloseste la gatit.
Merge si pe spite.
Speli si degresezi bine inainte, apoi freci cu folia pana isi recapata luciul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare,

Merge si aia de chiuveta, dar oricum gasesti substante pentru jante auto din aluminiu care sunt chiar mai bune.
Pe la spalatoriile alea auto self-wash au in program sa dai cu solutie pentru jante la masina, am vazut multi care dau si la biciclete, deci merge oricum.

| mgtow a răspuns:

WD40 ajuta

| darrio2007 a răspuns:

Chiuveta aia de aluminiu de care spui, este de inox. Cu totul alta treaba. Deci nu merge solutia aia pentru jantele de la bicicleta ta, care sunt din aluminiu.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/3scvPqQ