| Adrian_Ciuca_1992 a întrebat:

Salut, stie cineva daca pot calatorii in Germania cu masina daca este inscrisa pe numele socrului? trebuie procura ceva? multumesc

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In interiorul UE nu prea ii pasa nimanui a cui e masina atat timp cat ai restul actelor in ordine.
Poti sa faci o procura sau un contact de comodata daca vrei sa fii 100% sigur

| mihai69 a răspuns:

Îți trebuie un act care se cheamă contract de comodat. Poate fi redactat acasă, nu e musai la notar.

| Caro34 a răspuns:

Mergi la notar si explica-i totul; el iti va face un document pe care trebuie sa il traduci in germana si sa-l ai cu tine mereu. Acesta este valabil 5 ani. Costa undeva la 200 lei plus traducerea. Numai bine!

| Mahsun_Nergis_1986 a răspuns:

Daca ai de gand sa stai mai mult de 3 luni oprocura ar fi super pentru orice eventualitate.