| Postelnicu_Georgel_Cristian_1996 a întrebat:

Salut, stie cineva de ce nu mai am scanteie la un motor de bicicleta? Uite cum s-a intamplat: in mers a dat 2 rateuri si am crezut ca e bujia, am schimbat-o, nu a fost de la ea, nici de la bobina de inductie, am inlocuit-o si tot nu am scanteie, va rog ajutor.

2 răspunsuri:
| RecKinul a răspuns:

Verifică continuitatea firelor. Posibil să ai şi un scurt circuit. Ai AVO-metru?

| Postelnicu_Georgel_Cristian_1996 explică:

Am volmetru dar oas incerc astazi cu o baterie de 6 v sa vad caca trece curentu prin bobina de la aprindere