| Stentor a întrebat:

Salut, stie cineva la ce pret se vinde in realitate un Fiat 850 in stare buna, inmatriculata? De cerut am vazut ca se cer 4-5000 Euro, dar cu cat se cumpara? Va rog, nu veniti cu presupuneri, raspundeti daca stiti la concret. Multumesc.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se cumpara cu 4000-5000 euro, asa cum cere vanzatorul!

| Stentor explică (pentru Violleta2022):

Ati scris la bascalie, ce sens are?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Stentor):

Se vede ca nu ai cumparat nimic pana acum, daca habar nu ai despre ce vorbesc.
In principiu, vanzatorul vrea pretul afisat. In anumite cazuri, extrem de putine, se poate negocia cu 100-200 mai putin, dar pretul ramane 99% neschimbat.

| romeo78 a răspuns:

Sunt un pasionat de automobile. Din tot ce am citit, m-am documentat, prețurile sunt estimative, negociabile.
De asemenea, e bine să cumperi o marcă de automobil din țara de origine, deoarece oferta e mai bogată, iar șansele de a găsi o mașină la primul proprietar sunt mai mari! De asemenea, există mai multe fan cluburi a diverselor modele.
Fiat 850 a fost o gamă de modele, inclusiv coupe, cabrio. Vândut sub marca SEAT.
Succes!

| Stentor explică (pentru romeo78):

Scuzati, dar tot nu reiese din raspunsul dvs cu cat se poate vinde una in Romania. E vb de modelul comun, nu cel coupe sau cabrio.

| romeo78 a răspuns (pentru Stentor):

Un astfel de model în România este foarte greu de găsit în stare bună! Sunt diverse asociații ale pasionaților de vehicule istorice. Încercați acolo.
Căci, eu asta v-am explicat, că un model foarte vechi, produs mai ales când era cortina de fier, neimportat masiv la vremea respectivă, este foarte greu de găsit în momentul de față.
Iar, în cazul modelelor Fiat au avut mari probleme cu rugina și cu faptul că erau mașini mini de oraș.