| Bogdan8102 a întrebat:

Salut! Stopurile Ph1 pentru Logan 2006 sunt legale, trec ITPul? Am găsit pe OLX o pereche de stopuri la 100 de lei cam așa https://www.autolux.ro/......Mulțumesc și dau funda!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ph1 inseamna "phase 1", sau "non-facelift", cum zic unii. Asta inseamna Logan 2004-2008, cu design-ul vechi. Din 2008 (sau 2007 chiar), a aparut Loganul facelift, sau ph2.
Stopurile pe care le-ai gasit tu sunt pentru Logan 1 ph1, dar nu sunt originale.
Cu toate astea, imi aduc aminte ca se vindeau in magazine, deci presupun ca sunt elemente omologate la nivel european, legale.
Teoretic ar trebui sa mergi la RAR pentru a mentiona modificarea, practic nu te intreaba nimeni de ele, atat timp cat sunt 100% functionale si nu sunt fumurii.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Sunt ca de fabrică! ia-le