| blonzyyyy a întrebat:

Salut,sunt in Italia si am o masina inmatriculata in Franța. Mi-a expirat asigurarea si trebuie sa plec urgent in Romania,întrebarea e: as putea pleca, cu o copie după asigurare în fax ceva sau îmi trebuie neaparat foaia originala? Asigurarea mi-o face cineva înRomânia doar ca nu stiu daca pot circula cu, copie, multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca masina este inmatriculata in Franta nu-ti poate face nimeni asigurarea in Romania. Cel mult poti face asigurarea la intrarea in Romania, asa numita asigurare de frontiera.

| blonzyyyy explică (pentru Ioandelasal):

Mi.o plăteste cineva în Franța nu asa e problema, întrebarea mea era daca pot circula cu o fotocopie după original pentru ca ar dura câteva zile bune pana îmi ajunge originalul prin posta.Doar asta vreau sa stiu; daca in caz de control o fotocopie după asigurare m.ar putea ajuta sau trebuie obligatoriu originalul

| Ioandelasal a răspuns (pentru blonzyyyy):

Te ajuta putin si fotocopia, de altfel pot verifica asigurarea in baza de date.