| MUSEL a întrebat:

Sunt interesat de sistemele audio auto, dar nu le cunosc foarte bine. Ce formeaza un sistem audio complet? ce este un difuzor coaxial, o boxa, tweter, bass, tun de bass, subufer pasiv\activ, amplificator, condensator? Cu cati w pot sa ma aleg dintr-un sistem complet, buget=4000 ron(tinand cont de fidelitate ridicata)? Cum se leaga componentele? si pe final niste detalii cea ce priveste alimentarea de la baterie, ca idee o baterie suplimentara...astept raspunsuri cat mai multe, mai exacte...va multumesc

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Gasesti ep forumuri tot ce vrei. In 4000 de ron te duci la un service auto si iti fac ei tot ce trebuie, daca esti din Bucuresti poti venii la mine la service si iti fac tot ce vrei, si iti si dau un CD cu tot ce ai de citit fiindca nu iti poate explica nimeni pe un forum!

| MUSEL explică (pentru FurtunaDiesel):

Multumesc! dar ai idee cam cati w rms pot sa ma aleg din banii astia?

| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde daca vrei ceva chinezesc dar de putere poti sa scoti si 1000-1300 de W dar nu o sa reziste mult sistemul. Daca vrei JBL, Pioner, ceva original si de calitate undeva pe la 350-500W depinde de firma unde le montezi si firma care le achizitioneaza!