| SebastianNeaguGabriel a întrebat:

Sunt masini de la 16 ani categoria B dar sa fie opel.
Sunt in clasa 8 si la anul viitor o sa fac 16 ani in octombrie 2019.
Mersi, pa!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Marca Opel nu face masini care se pot sofa de 16 ani!
La 16 ani poti sofa un ATV sau un scuter mic, viteza, puterea motorului si greutatea vehiculului trebuind limitate, adica sa fie foarte-foarte mici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Categoria B o poti conduce doar la 18 ani.
la 16 ani maxim B1 la care se incadreaza glumele alea de Aixam sau Microcar. Nicidecum Opel.

| sokey a răspuns:

Hmmm, da, poți conduce doar mașini peste 440 de kg dar nu mai mare de 550kg și având capacitatea motorului pana în 59 cmc (centimetri cubi)
Detalii: https://www.4tuning.ro/......91836.html

| SebastianNeaguGabriel explică:

Am acum 15 ani!