| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt pasionat de motociclete, am avut motor, acum doresc să-mi cumpăr altul, am muncit cu drag și mereu gândul la motor mi-a fost, mereu orice zi dimineața, damn it din nou la muncă, și mă uitam în sus, ah pentru motor fac orice. Sunt maxim pasionat doar la ele îmi stă gândul, și acum când să-mi cumpăr, nu am primit cazare la facultate, sunt in anul 2, eu in ruptul capului nu stric banii de pe motor, părinții mă streseaza non stop. Până la un moment dat când au zis astăzi că mai bine nu-ți cumperi motor. Eu am reacționat ca un rechin alb, am făcut enorm de urât nervi, nu știu dacă vi s-a întâmplat să plângeți de nervi, că nu mai suportați ceva la maxim sau ceva de genul. Acum îs foarte supărat îmi vine să-mi bag piciorul in ea facultate, că oricum nu ies nimic de aici și e inutilă pierd incă 2 ani din viață aiurea, bani aiurea. Și tot la un simplu job ajung. Nu știu ce să fac îs nebun acum, în depresie. Am muncit cu atâta drag pentru motor, visez motor, mă trezesc doar motor, pe Youtube doar motor, poze doar motor, le iubesc. Și acum îs pe cale să-mi pierd un an aiurea de fericire din viață, facultatea nu-mi aduce fericire nimic doar stres și chin, și părinți nu înțeleg asta, pe motor mă simt perfect, imi crește cheful de viață, îmi motivează viața. Acuma când am versurile încitate în cap: Mai bine nu cumperi motor, deja îs în depresie, nu știu înebunesc. Ei nu prea au bani să mă întrețină la facultate, și știu asta, degeaba zic ei că-mi plătesc tot, că știu că tot din banii mei o să trăiesc, cu 50 de lei nu stai într-un oraș mare o săptămână mai ales la facultate. Așa că acum îs ca o legumă, tot ce am lucrat tot ce am făcut, am făcut ca să am motor și să mă bucur de viață, să fac excursii să găsesc o fată din alt oraș, nu pot să explic cât mă ajută pe mine un motor spiritual vorbesc. In locul meu voi ce ați face? Probabil o să vă fie greu să răspundeți dacă nu simțiți pasiunea mea pentru motoare, dar sper că o să mă înțelegeți probabil aveți și voi pasiunile voastre.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si zici ca esti in anul II de facultate si mai si muncesti?
ca pari un copil de 10 ani, alintat si razgaiat

| DaniTDCI a răspuns:

Salut, sunt pasionat in totalitate de motociclete, fa ceea ce iti doresti, aduni bani si iti iei o motocicleta pe masura.