| asaveidinu a întrebat:

Salut!
Știe cineva ce se poate face ca atunci când apăs maneta frână față(maneta din dreapta) la un Piaggio Free să se aprindă stopul pe spate?
Stopul pe spate se aprinde atunci când apăs maneta din stânga(maneta frână spate).
Menționez că la maneta din stânga are un mic senzor iar la maneta din dreapta nu se poate atașa senzorul.
Vă rog să îmi răspundeți cei care ați întâmpinat această problemă!

1 răspuns:
| David00368866 a răspuns:

Teoretic ar trebui sa se aprinda stopul si cand folosesti doar frana de fata, pentru ca tu incetinesti, traficul din spate trebuie sa stie ca tu incetinesti. Poate e plasat senzorul altundeva