| costin007 a întrebat:

aș dori sa îmi ziceți și mie dacă se merită să iau un negând 2cc sau negând 2sedan ceea merită mai mult

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde in ce zona stai, si ce vrei de la masina.
Daca nu circuli cu multi pasageri, si stai intr-o zona cu ierni scurte si blande, precum Constanta sau Craiova, merita sa ai un CC.
Dar daca stai intr-un oras de munte, cu 18 grade in august la amiaza, si zapada din noiembrie pana in iunie, normal, CC-ul ar fi o 'masina cu prelata', in care ingheti, nu o decapotabila.
Ca afacere, sedan-ul e mai usor de gasit, si mai usor de intretinut, neavand atatea tije si motorase la plafon. In plus, piese de sedan gasesti 'pe toate drumurile', pentru CC e mai restransa oferta, la dezmembrari. Si aici ma refer la caroserie.

Răspuns utilizator avertizat