| PiNNoTheGamer a întrebat:

Acum cateva ore mi-am schimbat sabotii de pe spate de la bicicleta(Frana pe janta).De reglat am incercat sa ii reglez si am reusit "oarecum". Acum problema este ca nu s-a schimbat nimic.Trebuie sa pun frana cu vreo 3 metri(la fel ca inainte) inainte sa ma opresc.Si am remarcat ca atunci cand apas pe frana se produce o misca foarte scurta de maxim 0.2cm iar pe fata se produce o miscare de 2cm.Ce pot face?

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Regleaza-i tinand frana apasata, apoi ii desfaci putin, si ii mai apropii 1-2mm.