| kta665 a întrebat:

Salut Tpu..acum o saptamana de zile am avut un mic incident in trafic din care a resultat bara spate sparta (passat b6).poate a trecut cineva prin asta ..ca sa repar masina in reprezentanta vw pe asigurarea vinovatului trebuie sa las masina in service mai multe zile pentru o bara spate? Ca daca ar fi asa mai bine as fi optat pentru reparatie in regim propriu

Răspuns Apreciat de Editori
| OldSoul a răspuns:

Da, cel mai probabil va trebui sa lasi masina in service, deoarece ei nu au barele vopsite(si nici pe stoc nu cred ca le au), barele sunt doar pregatite pentru vopsit, iar dupa ce sunt vopsite trebuie sa se usuce si vopseaua, deci o sa dureze cateva zile, acum desigur daca tu vrei sa iesi cu masina cu vopseaua inca recenta, e alegerea ta.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inlocuirea unei bare spate se poate face in cateva minute, daca au bara in stoc, asa ca du-te la service si o sa afli.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te interesezi frumos la service. Ei iti comanda bara (daca e cazul sa o schimbe) si cand vine te duci o montezi si gata. problema e ce contracte au ei cu asiguratorii pentru ca uneori nu elibereaza masina din service pana nu plateste asiguratorul