| V3lCr0 a întrebat:

am achizionat un set de difuzoare focal rse 165 cu doua tweetere si doua wofere si doua crossover,problema ar fi ca le-am montat pe usa din stanga cu cross over cu tot si la pe dreapta i-am montat decat tweeterul,woferul fiind din fabrica,si am dat sa vad diferenta pe balance,parca cea din dreapta se aude mai tare si mai cu bass decat cea din stanga,oare acel crossover montat in usa din dreapta imi taie din putere? Am mai citit undeva ca nu-mi trebuie crossover ca radioul are deja linii separate, am un opel astra classic cu casetofon aftermarket Panasonic 4x45w.Multumesc.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi sa nu se fi ars tranzistorul final din casetofon, daca un canal(o boxă) se aude mai tare si una mai incet sau mai slab