| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am achiziționat un golf 5 1.4 TSI 140cp benzină! Am observat ca dimineața motorul nu pornește tocmai perfect! Rotește de câteva ori circa 4 secunde! Si apare un miros de benzina in afara mașinii. (inauntru miroase puțin doar dacă dau drumul la caldura(puțin și după dispare) după ce merg cu masina in jur de 2, 3 km si mirosul din exterior începe sa dispară...ce sa fie? Dau funda!

5 răspunsuri:
| badpanda a răspuns:

Dupa ce ai pornit-o desfa capota si vezi daca miroase a benzina la motor.Sa nu piarda pe la pompa de inalta, sau rampa, urmareste furtunele.Trebuie sa dai jos protectia aia mare de plastic ca sa vezi.
Trebuie sa porneasca la sfert.

| Ovidiu2373 a răspuns (pentru badpanda):

Am deschis capota și în special pe partea stanga vine un miros mai puternic, am desfăcut si protectia si n am observat nimic.

| badpanda a răspuns (pentru Ovidiu2373):

Ai sanse sa iei foc.De aceea porneste greu pentru ca se dezamorseaza pompa.

| Ovidiu2373 a răspuns (pentru badpanda):

Nu cred ca se ajunge acolo, ce e de făcut?

| badpanda a răspuns (pentru Ovidiu2373):

Mecanic