| Alberto712009 a întrebat:

Am aproape 12 ani si vreau sa imi iau un motocross 49cc sa merge pe camp, am voie?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca mergi pe o proprietate privata inchisa traficului public, nu poti fi pedepsit, atat timp cat proprietarul terenului e de acord.
La varsta ta nu ai voie nici pe bicicleta in spatiul public, insa ceea ce se intampla pe proprietatile private inchise traficului public, nu se verifica/nu se pedepseste.
Doar daca patesti ceva, parintii tai pot fi vinovati de neglijenta, pentru ca te-au lasat sa folosesti motoreta.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Stai cuminte baietas. Ai bani de vreo amenda?