| vlad2012d a întrebat:

Am avut sala la categoria C astazi, si am luat cu brio.Luni am orasul(traseul), si am inteles de pe la altii, precum ca politistul ar intreba ce trebuie sa facem la plecarea in cursa, ce trebuie sa verificam. Ajutati-ma si pe mine va rog frumos, ca habar nu am. Unde am facut eu scoala nu mi-a zis nimeni. Poate este pe aici vreun sofer.

Răspuns Câştigător
| timisoara a răspuns:

Pai la plecarea in cursa trebuie sa verifici :semnalizarea, faruriile si faruriile de ceata sa fie curate stpuriile si sa mearga frana la remorca(depinde de remorca), prelata sa fie pusa corect usa sa fie bine inchisa iar marfa sa fie incarcata corect pentru echilibrarea remorcii. Nu sunt sigur ca sunt toate! Fa-ti un cont pe soferii.ro si pune acolo o intrebare ca sunt foarte multi soferi profesionisti! Funda?

1 răspuns:
| DragoStefaN a răspuns:

Intreaba pe cel cu care ai facut pe masina, el iti va spune exact ce trebuie facut!