| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat o masina din ro,adusa din Austria,vanzatorul mia data contractul din Austria dintre el si vanzatorul masini, totul completat in afara de numele cumparatorului si a zis sa scriu numele meu acolo, asa am si facut.Am scos doua randuri de numere rosi, acum vreau sa fac Rar-ul la masina si vreau sa o inscriu pe tata.Cum sa fac,? scot inca un set de nr rosi pe acelasi nume adica pe al meu/ si dupa fac contract de vanzare cumparare cu tata? Eu am auzit ca poti face contract exact la fel ca cel de Austria, si m-am gandit sa fac cum ca tata ar fi cumparator direct din Austria nu eu.dar daca o sa fiu intrebat cum am scos cele 2 numere rosii pe numele meu.
? sper sa intelegeti

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai cum sa faci ce vrei tu.
In schimb poti sa-l treci si pe tatal tau pe certificatul de inmatriculare, specificand aceasta in cererea de inmatriculare.