| Shadow4Yoou a întrebat:

am cumparat un modulator FM pentru masina fiindca nu am port aux la ea insa radioul masinii ma bate fiindca nu stiu cum sa setez frecventa la o anumita valoare. Ma lasa sa pun frecventa doar pe cele ale posturilor radio. Este vorba despre un Radio Cd-Mp3 cu Navigatie RNS 300

1 răspuns:
| Raducons a răspuns:

Radioul este setat pe auto tuning si atunci se opreste din cautare doar cand apare un semnal radio, trebuie setat pe acord manual si apoi memorat.