| bogdy333 a întrebat:

Am de ceva vreme un BMW 320d an 2004 si tot am incercat sa caut pe net cum se folosesc comenzile de pe volan.
Vorbesc despre R/T.
Am tot butonat sperand ca se conecteaza la BT.
Dar nu se intampla nimic
Cine ma poate ajuta?

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Problema este proba de la o siguranță. Dacă ați cumpărat mașina second-hand, probabil acest sistem de nu vă merge, unul din vechii proprietari, decât să îl repare l-a deconectat. Probabil că este defect și deconectat. A fost în acea perioadă mai multe probleme de natură electrică, electronică la BMW. Are carnet de reparații, rechemare, schimbare piese? S-ar putea să coste reparația acestui sistem. Succes!